جک های هیدرولیک ماشین الات راهسازی

سیلندرهای هیدرولیک (جک هیدرولیک) چیست؟ سیلندرهای هیدرولیک همه جا در اطراف ما هستند، ما همیشه آنها را در زندگی روزمره خود می بینیم، بدون اینکه به طور خاص توجهی کنیم و متوجه شویم: در بیل مکانیکی، کامیون ها، لیفتراک ها، تراکتورها، سکوهای هوایی، تجهیزات معدن و...  سیلندر هیدرولیک یکی از چهار جزء اصلی یک سیستم هیدرولیک است، در حالی که سیستم هیدرولیک فناوری است که در آن سیال، معمولا روغن هیدرولیک، برای انتقال انرژی از یک موتور به یک محرک استفاده می شود که معمولاً یک سیلندر هیدرولیک است.

سیلندر هیدرولیک بخشی از سیستم هیدرولیک ماشین است. به عبارت ساده، سیلندر هیدرولیک یک محرک هیدرولیکی است که با تبدیل انرژی هیدرولیک به یک حرکت مکانیکی، حرکت خطی ایجاد می کند. سیلندر هیدرولیک را می توان با ماهیچه مقایسه کرد. با سیستم هیدرولیک دستگاه، حرکت را ایجاد می کند.

در گیربکس هیدرولیک، سیال  معمولا روغن، که ما در مورد این متن نیز صحبت می کنیم. مفهوم اصلی هیدرولیک این است که وقتی دستگاه قدرت پمپ را می‌چرخاند، یک جریان حجمی تشکیل می‌شود (حجم مایع عبوری از مقطع در واحد زمان، که واحد آن در SI m3/s است). فشار سیستم هیدرولیک توسط باری که یا با سیلندر یا شیر ایجاد می شود تعیین می شود که سپس در برابر جریان جریان مایع ناشی از پمپ هیدرولیک مقاومت می کند.

فشار به طور یکنواخت به هر جهت در سیستم پخش می شود و به طور یکنواخت بر روی سطوح تمام فضاهای بسته سیستم هیدرولیک تأثیر می گذارد. این اثر قانون پاسکال نامیده می شود.

"شرکت برسام صنعت امید" وارد کننده و تامین کننده تخصصی انواع جک ها هیدرولیکی ( جک بالابر ، جک استیک ، جک باکت) برای انواع ماشین آلات راهسازی در ایران می باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با این شرکت تماس حاصل نمایید.

سیلندر هیدرولیک تک کاره یا دو کاره؟

سیلندرهای هیدرولیک تک و دو اثره وجود دارد. همانطور که از نام آن می توان استنباط کرد، سیلندرهای تک اثر فقط در یک جهت عمل می کنند. هیدرولیک میله را به یک جهت حرکت می دهد و حرکت شمارنده به خودی خود یا توسط یک سازه مکانیکی یا توسط یک بار خارجی اتفاق می افتد. در یک سیلندر تک اثر ممکن است اصلاً پیستونی وجود نداشته باشد، فقط یک میله پیستون وجود داشته باشد و اثر فشار روغن به سطح متقاطع میله پیستون که باعث حرکت آن به سمت بیرون می شود، وجود داشته باشد. یک لیفتراک نمونه ای است که در آن از سیلندرهای هیدرولیک تک اثر استفاده می شود.

سیلندرهای هیدرولیک دو اثر در دو جهت عمل می کنند. سیلندر با هیدرولیک به دو جهت حرکت می کند، مانند عقب و جلو یا بیرون و داخل. پیستون محفظه را جدا می کند و همانطور که فشار روغن روی پیستون تأثیر می گذارد، پیستون میله را حرکت می دهد - اثرات روغن به جلو یا عقب پیستون هنگامی که میله سیلندر به هر دو جهت حرکت می کند. سیلندرهای دو کاره به عنوان مثال در بوم های بیل مکانیکی استفاده می شوند. قفسه بیل مکانیکی باید به جلو و عقب حرکت داده شود و این هر دو حرکت نیاز به نیروی زیادی دارد.

"شرکت برسام صنعت امید" وارد کننده و تامین کننده تخصصی انواع جک ها هیدرولیکی ( جک بالابر، جک استیک ، جک باکت) برای انواع ماشین آلات راهسازی در ایران می باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با این شرکت تماس حاصل نمایید.

ساختار سیلندر هیدرولیک دو اثره در تصویر زیر نشان داده شده است:

کار واشر این است که روغن را در جای مناسب نگه دارند. در مورد سیلندر هیدرولیک، روغن باید در محفظه های مناسب بماند. واشر انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال، یک حلقه اورینگ یا نوع دیگری از آب بند فشار در یک شیار قرار می گیرد با جریان روغن، فشار روغن واشر را به انتهای دیگر شیار فشار می دهد و مهر و موم فشرده می شود و به سطوح آب بندی فشار می آورد و مانع می شود. روغن نشت از آن عبور می کند. تمام واشر های فشار با یک اصل کار می کنند. O-ring ساده ترین واشر موجود در یک سیلندر هیدرولیک است.عملکردهای مختلف هیدرولیک را می توان به سیلندرهای هیدرولیک ادغام کرد. به عنوان مثال، اجزای هیدرولیک شامل جریان، کنترل بار یا شیرهای فشار را می توان به سیلندر ادغام کرد.

انواع مختلفی از سنسورها نیز می توانند به سیلندر ادغام شوند. انواع مختلفی از سنسورهای موقعیت و فشار می توانند از خستگی سیلندر آن خبر دهند و همچنین اطلاعات دقیقی از فشار داخل سیلندر ارائه می دهند. با توجه به اطلاعات موقعیت، سرعت سیلندر را می توان محاسبه کرد در حالی که سنسور فشار اطلاعاتی در مورد نیروی سیلندر می دهد. اگر سنسورهایی در سیلندر ادغام شده باشد، با فناوری Hydroline LEO، می توان تجربه سیلندر را محاسبه کرد و آن را با طول عمر تئوری سیلندر مقایسه کرد. 

جک های هیدرولیکی برای بیل مکانیکی

شرکت برسام صنعت امید انواع جک های هیدرولیکی را برای ماشین آلات و دستگاه های شما با بالاترین کیفیت تامین می کند :

سیلندرهای بوم (جک بالابر): بزرگترین سیلندر (جک) است که سخت ترین کارها را بر عهده دارد. 

سیلندرهای سطلی (جک باکت): جک هیدرولیکی باکت با کارایی بالا به شما کمک می کنند تا در حین بلند کردن بارهای سنگین، بهترین و راحتترین کارایی را داشته باشید.

سیلندرهای بازویی (جک استیک): جک استیک بیل مکانیکی نیاز به نگه داشتن و جابجایی وزن زیادی دارند.

بیل مکانیکی عمدتاً از یک جک بالابر ، جک باکت و جک استیک تشکیل شده است. داخل سیلندر هیدرولیک یک میله در قسمت داخلی سیلندر وجود دارد و یک پیستون که در انتهای سیلندر قرار دارد که به کمک سیال هیدرولیک بازو را قادر می سازد تا حرکت کند. اگر سیال در سیلندر نبود، پیستون به پایین می‌افتد، اما به دلیل ماهیت سیال هیدرولیک، حجم آن همیشه ثابت می‌ماند.

سیال هیدرولیک از انتهای پیستون پمپ می شود و به نوبه خود میله را از طریق سیلندر فشار می دهد که نیروی شدیدی ایجاد می کند و در نتیجه اختلاف فشار هیدرولیک هر جک بالابر ، استیک و باکت نوسان می کند. بنابراین باعث ایجاد حرکت یک یا هر دو قسمت بازو می شود. با کنترل مقدار سیالی که از طریق شیر پمپ می شود، می توان به راحتی دقت بازو را دستکاری کرد. این حرکت با استفاده از شیرهای کنترلی که در داخل کابینی راننده قرار دارد، فعال می شود.

این نیرو به گودبرداری در بیل مکانیکی هیدرولیکی برای انجام کارهای سنگین و یا تخریب با توان بالا و یا با هر نوع عملیات خاکی سنگین ناهموار قدرت می دهد. گیره های سیلندرهای هیدرولیک در انتهای میله سیلندرهای بوم و هر دو انتهای بالشتک سیلندر ضربه می زند، صدا را کاهش می دهد و عمر سیلندر را افزایش می دهد و دستگاه را برای مدت طولانی تری کار می کند.

به دلیل این قدرت دینامیکی بالا، از بیل مکانیکی در ساختمان سازی،  حفاری های معدن، جنگل‌داری، محوطه‌سازی و سایر حفاری‌های سخت استفاده می‌شود.

"شرکت برسام صنعت امید" وارد کننده و تامین کننده تخصصی انواع جک ها هیدرولیکی ( جک بالابر ، جک استیک ، جک باکت) برای انواع ماشین آلات راهسازی در ایران می باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با این شرکت تماس حاصل نمایید.


چه چیزی باعث جمع شدن سیلندرهای هیدرولیک تک اثره و دو اثره می شود؟

دانستن نحوه عملکرد سیلندرهای تک و دو اثره اولین قدم در تشخیص مشکلات آنهاست.

سیلندرهای هیدرولیک تک اثر دارای فنر داخلی هستند و از فشار پمپ برای گسترش میله استفاده می کنند. جمع کردن یک سیلندر هیدرولیک تک اثر شامل استفاده از فنر یا وزن بار در حال حمل است. معمولاً سیلندرهای تک اثره را در کاربردهایی می بینید که نیاز به بلند کردن تک جهت دارند.

سیلندرهای دو کاره فنر داخلی ندارند و برای امتداد و جمع کردن میله به نیروی پمپ هیدرولیک متکی هستند. این سیلندرها بیشتر متداول هستند و در کاربردهایی که نیاز به بلند کردن و فشار دادن بارها دارید و در عین حال کنترل دقیق حرکت را حفظ می کنید، استفاده می شود. به خاطر داشته باشید که برای سیلندرهای هیدرولیک دو اثره عادی است که با سرعت کمتری نسبت به امتدادشان جمع شوند. این به دلیل تفاوت در فشار ایجاد شده برای عملکردهای جمع شدن و گسترش آنهاست.

با درک اولیه از نحوه عملکرد سیلندرهای تک و دو اثره، می‌توانیم به دلایل احتمالی جمع نشدن سیلندرهای شما بپردازیم.

دلایلی که چرا سیلندر هیدرولیک شما جمع نمی شود.

چندین دلیل که می تواند از جمع شدن صحیح سیلندر هیدرولیک جلوگیری کند. دانستن اینکه به دنبال چه چیزی باشید و چگونه از مشکلات بعدی جلوگیری کنید، می تواند در زمان تشخیص مشکلات صرفه جویی کند و به شما در رفع خرابی کمک کند.

1. کاسه نمدهای پیستون فرسوده یا آسیب دیده

آب بندی ها به طور طبیعی در طول زمان فرسوده می شوند، اما عدم جایگزینی آنها باعث نشت مایع می شود. وجود سیال هیدرولیک ناکافی در سیستم شما باعث می شود سیلندرها به صورت هیدرولیکی قفل شوند و نتوانند به طور کامل جمع شوند یا کشیده شوند. کاسه نمدهای فرسوده همچنین می تواند باعث ایجاد مشکلات ناهماهنگی بین مهر و موم و میله سیلندر شود که ممکن است هنگام جمع کردن سیلندرهای هیدرولیک مشکل ایجاد کند.

پیشگیری از این مسائل آسان است. سیل های خود را به طور مرتب از نظر آسیب بررسی کنید و همیشه مطمئن شوید که از واشر های استفاده می کنید که اندازه مناسبی داشته باشند و مواد مناسب را برای دمای کار و فشار سیستم خود انتخاب کنید.

2. میله سیلندر خم شده یا فرورفته

میله های سیلندر ممکن است در اثر برخورد اجسام سنگین یا ماشین آلات دچار فرورفتگی شوند. اگر بخواهید بار سنگین‌تری نسبت به چیزی که سیلندر شما برای تحمل آن در نظر گرفته شده است را بلند کنید، ممکن است فرورفتگی ایجاد شود. هرگونه تغییر شکل میله مانع از حرکت صحیح سیلندر می شود که می تواند از جمع شدن کامل سیلندرها جلوگیری کند.

تعویض میله ها در اولین نشانه آسیب نه تنها برای رفع مشکلات جمع شدن، بلکه برای جلوگیری از مشکلات ایمنی ویا آسیب دائمی به تجهیزات شما حیاتی است.

3. سیلندرهای هیدرولیک در حال جمع شدن تحت بار

گاهی اوقات سیلندرهای هیدرولیک در زمانی که نباید جمع شوند - مشکلی که به عنوان رانش سیلندر هیدرولیک شناخته می شود. این مشکل ناشی از نشت مایع داخلی است و مشخصه آن این است که سیلندرهای هیدرولیک به آرامی در هنگام بارگیری جمع می شوند. در حالی که در کاربردهای سبک چندان جدی نیست، یک سیلندر هیدرولیک در حال جمع شدن تحت بارهای سنگین می تواند باعث آسیب جدی به تجهیزات شود و جان افراد نزدیک را به خطر بیندازد. سطح مایع هیدرولیک خود را به طور مرتب بررسی کنید و سیلندرهای خود را برای شواهد نشت مایع بررسی کنید.

انجام بازرسی های منظم و استفاده از سیلندر هیدرولیک مناسب برای صنعت و کاربرد شما بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات مربوط به جمع شدن سیلندرهای هیدرولیک است.

"شرکت برسام صنعت امید" وارد کننده و تامین کننده تخصصی انواع جک ها (سیلندر) هیدرولیکی ( جک بالابر ، جک استیک ، جک باکت) برای انواع ماشین آلات راهسازی در ایران می باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با این شرکت تماس حاصل نمایید.