بایگانی نوشته‌ها


شافت هارد کروم (Hard Chrome Rod) چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شافت هارد کروم (Hard Chrome Rod) چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شافت کروم چیست؟شافت یا شفت یک قطعه مکانیکی است که عمدتاً به صورت استوانه‌ای و بلند تولید می‌شود و برای انتقال حرکت و انرژی در ماشین‌آلات و دستگاه‌های صنعتی استفاده می‌شود. در نتیجه باید استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد. به عبارت دیگر، شفت ها نوعی المان مکانیکی هستند که سطح های دایره ای دارند که کار آن ها انتقال بار یا قدرت یا تحمل بار است.

(جک های هیدرولیک ماشین الات راهسازی) چه چیزی باعث جمع شدن سیلندرهای هیدرولیک می شود؟

(جک های هیدرولیک ماشین الات راهسازی) چه چیزی باعث جمع شدن سیلندرهای هیدرولیک می شود؟

جک های هیدرولیکی یا سیلندرهای هیدرولیکی همه جا در اطراف ما هستند، ما همیشه آنها را در زندگی روزمره خود می بینیم، بدون اینکه به طور خاص توجهی کنیم و متوجه شویم: در بیل مکانیکی، کامیون ها، لیفتراک ها، تراکتورها، سکوهای هوایی، تجهیزات معدن و...  سیلندر هیدرولیک یکی از چهار جزء اصلی یک سیستم هیدرولیک است، در حالی که سیستم هیدرولیک فناوری است که در آن سیال، معمولا روغن هیدرولیک، برای انتقال انرژی از یک موتور به یک محرک استفاده می شود که معمولاً یک سیلندر هیدرولیک است.

زنجیر بیل مکانیکی و بولدوزر

زنجیر بیل مکانیکی و بولدوزر

زنجیر بیل مکانیکی  و بولدوزر ، یکی از قطعات مهم زیربندی می توان به زنجیر را نام برد. زنجیر (Track Link) یکی از اجزای حیاتی و مهم زیربندی بیل مکانیکی و بولدوز است که به وسیله لینک بهم وصل شده اند و این لینک ها ،توسط کفشک ها ، پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند . این قطعات با هم کار می کنند تا یک اتصال بادوام و قابل اعتماد ایجاد کنند که می تواند در برابر سختی های عملیات سنگین مقاومت کند.

توربوشارژ (Turbocharger) چیست و چه کاربردی دارد؟

توربوشارژ (Turbocharger) چیست و چه کاربردی دارد؟

توربوشارژر (یا توربو)، یک دستگاه القایی توربین است که با وارد کردن هوای اضافی به داخل محفظه احتراق، راندمان و توان خروجی موتور احتراق داخلی را افزایش می‌دهد. این بهبود نسبت به توان خروجی موتور تنفس طبیعی به این دلیل است که کمپرسور می تواند هوای بیشتری – و نسبتاً سوخت بیشتری – را نسبت به فشار اتمسفر به تنهایی وارد محفظه احتراق کند.

قلم چکش هیدرولیکی (قلم پیکور) چیست؟

قلم چکش هیدرولیکی (قلم پیکور) چیست؟

قلم چکش هیدرولیکی که به عنوان ابزار یا قلم پیکور هیدرولیکی نیز شناخته می شود، یک جزء مهم و حیاتی در سیستم چکش های هیدرولیکی است. بخشی از چکش های هیدرولیکی می باشد که مستقیماً با مواد مانند بتن، سنگ یا سایر اجسام سخت در تماس است. قلم چکش هیدرولیکی وظیفه انتقال نیروی ضربه ای ایجاد شده توسط چکش هیدرولیکی به اجسام را بر عهده دارد

بیل مکانیکی کوماتسو PC1250

بیل مکانیکی کوماتسو PC1250

بیل مکانیکی کوماتسو PC1250 از جمله خودرو های سنگینی می باشد که در امر عمرانی و مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد این ماشین را می توان برای خاکبرداری ، راهسازی، معادن، برف روبی و… استفاده نمود. بیل مکانیکی کوماتسو نیز مانند هر ماشین دیگری پس از مدتی کار نیازمند تعمیر و یا تعویض قطعات و لوازم یدکی خواهد بود تا بتواند همچنان با قدرت به کار خود ادامه دهد.

درباره‌ی نویسنده
شرکت"برسام صنعت امید" با مدیریت آقای امید ترابی و بیش از 10 سال سابقه در زمینه تولید ، واردات و ارائه قطعات و لوازم جانبی ماشین آلات راهسازی ، سابقه اثبات شده ای در ارائه محصولات با کیفیت بالا و خدمات استثنایی به مشتریان دارد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...